Killdag på KSB!

Killdag på Kungliga Svenska balettskolan.

Du som är 8-10 år och nyfiken på Kungliga Svenska balettskolans verksamhet erbjuds att Prova-På att dansa tillsammans med våra elever som går i åk 4, 5 och 7. Du får träffa vår danspedagog Camilla Wiehen och hennes musiker.

Med Camilla och eleverna utforskar du några av de dansstilar som undervisas på skolan och tillsammans har ni en kul timme fylld av dans och skön musik. Vi avslutar med att ni visar vad ni gjort. Medföljande föräldrar får höra mer om skolans verksamhet, hur dansen integreras i skoldagen och det blir också en rundvandring i lokalerna.

Vi erbjuder Prova-På:
lördag den 16/1 2016 kl.11.15- 12.15 eller kl.13.00- 14.00
Vi har plats för 18 killar i varje grupp. Först till kvarn...
o.s.a senast den 10/1 2016

Anmälan görs via mail till susanna.bjurstrom@stockholm.se
I anmälan uppges: Barnets namn och ålder, Önskad tid, Tel dagtid till vårdnadshavare

Varmt Välkomna!

Dela:
Kategorier: